FacebookПідписатися на RSS

Спробуй визначити, що тобі більше до вподоби:

· Ти можеш і любиш багато спілкуватися з людьми, зберігаєш при цьому витримку, доброзичливість, прагнеш допомогти — можливо варто задуматися про професії лікаря, психолога, вчителя, бібліотекаря, міліціонера, юриста та інших спеціальностях, які передбачають співпрацю з людьми.

· Тобі цікаві закони природи, ти легко переносиш складні погодні умови — можливо слід задуматися про професії геолога, географа, лісника, агронома, мікробіолога, ветеринара тощо.

· Тебе завжди цікавила техніка — можна задуматися над професіями інженера, водія, токаря, швачки. Перелік професій для людей з схильністю до техніки складно перерахувати, оскільки сучасна техніка різноманітна і цікава настільки, що кожна людина, котра бачить у технічних системах більше змісту, ніж наприклад у бактеріях та мікробах, може знайти свою нішу.

· Якщо Ти маєш потребу у розвитку художнього смаку — тоді Тобі ближчі професії сфери мистецтва. Схильність до творчості виявляється в основному ще у дитинстві, але для того, щоб стати модельєром, дизайнером, режисером, реставратором чи артистом, потрібно довго і наполегливо навчатися. Така праця потребує повної самовіддачі.

· Можливо Тебе цікавлять цифри — тобі варто уявити себе бухгалтером, програмістом, економістом тощо і вибрати справу до душі.

У будь-якому разі, намагайся визначити майбутню професію до закінчення школи, тоді випускний шкільний вечір дійсно стане перехідним етапом у майбутнє цікаве життя.

Як вибрати професію за темпераментом?

Вибір майбутньої професії залежить від багатьох факторів: від твоїх інтересів, здібностей, потреби професії на ринку праці. Та найголовніше — кожна професія висуває свої вимоги до спеціаліста. В одних випадках потрібні креативні, енергійні працівники, в інших — неквапливі, схильні до глибокого аналізу спеціалісти. Тип темпераменту суттєво впливає на вибір майбутньої професії.

Любиш труднощі і перешкоди, здатний їх долати красиво, креативно. Інколи ти схильний переоцінити свої можливості, але це — не страшно. Ти швидко вникаєш в роботу, завжди все доводиш до кінця. Прагнеш самостійності і неохоче виконуєш вказівки начальства. Кажуть, що ти наполегливий, та недостатньо настоюєш на своїй точці зору.

Висновок: ти — ХОЛЕРИК.

Холерики досягають великих успіхів у тих професіях, де необхідно володіти підвищеною концентрацією уваги та енергійністю. Вони — лідери. Особи цього типу темпераменту виокремлюються стійкістю до стресових ситуацій. За необхідності вони вміють швидко відновлювати свої сили. Та змусити холерика виконувати монотонну та одноманітну роботу важко. Хронічна втома настане не через великий обсяг роботи, а через постійну необхідність стримувати енергію. Холерику протипоказані такі професії як садівництво, бібліотечна та бухгалтерська справа.

Рекомендовані професії: телерепортер, артист, дипломат, журналіст, постачальник, підприємець, хірург, пілот, диспетчер, водій, тренер, менеджер, будівельник, режисер, повар, слідчий, геолог, електрик і т. д.

Холериками були відомі особистості: Петро І, А.В. Суворов, О. С. Пушкін, Д. І. Мендєлєєв.

Серед однокласників ти вирізняєшся високою працездатністю, добре зосереджуєш увагу. Паралельно виконувати кілька справ — найпростіше, що може бути. Легко запалюєшся новою роботою, але так само швидко втрачаєш до неї інтерес. На жаль, не здатний вникнути в деталі, не терпиш одноманітності й монотонності. Зате тобі властиві організаційні здібності, ти швидко освоюєш нові спеціальності. Жодний цікавий захід не відбувається без твоєї участі.

Висновок: ти — САНГВІНІК.

Сангвінік — природжений керівник. З точки зору підлеглих, особи такого типу приємні та душевні начальники. Не дивно, подібний темперамент, як правило, характеризує передбачливу особу. Її сильною рисою є вміння переконувати інших і схиляти їх на свій бік. Однак технічні моменти в роботі часто викликають у сангвініків труднощі. Монотонна, конвеєрна робота, яка вимагає постійної уваги, не для них. Тому професії ткача, бухгалтера, майстра-годинникаря, радіомонтажника, бібліографа, архівіста, реставратора можна сміливо виключати з переліку ймовірних.

Рекомендовані професії: менеджер, вчитель, лікар, психолог, вихователь, організатор, продавець, офіціант, інженер-технолог і т. д.

Серед відомих в історії сангвініків зустрічаємо Н. Бонапарта, П. Бомарше, А. І. Герцена.

Неквапливий в науці і повільний в роботі? Успіху ти досягаєш за рахунок наполегливості й терпеливості. Виконання монотонної роботи — твоя фішка. Якщо тебе не будуть квапити, ти продумаєш усі деталі та доведеш справу до ідеалу. Але ти не прагнеш брати на себе обов’язки лідера, через це тебе нерідко називають неініціативним. Збій звичного ритму, зміна оточення й роботи лякають тебе, а постійна метушня може довести до депресії.

Висновок: ти — ФЛЕГМАТИК.

Здатність флегматиків неквапливо і без паніки проаналізувати ситуацію є незмінною в стресових ситуаціях. Тому з них виходять висококласні економісти, бухгалтери, справочинці. З іншого боку, ця ж риса робить неможливою для них кар’єру хірурга чи менеджера, зате вони прекрасно справляються з обов’язками терапевта або головного бухгалтера. Активне, яскраве публічне життя актора, диригента, телерепортера, комерсанта буде для них заважким.

Рекомендовані професії: механік, електрик, інженер, агроном, водій, наукові — ботанік, астроном, фізик, математик.

Видатні діячі: І. О. Крилов, М. І. Кутузов, І. Ньютон.

Ти — людина настрою. Вчора був здатний звернути гори, а сьогодні тобі ліньки встати з ліжка. Швидко втомлюєшся, важко пристосовуєшся до нового колективу. Під час виконання певної роботи тобі необхідна постійна підтримка і регулярний відпочинок. Усі називають тебе надзвичайно тонкою і спостережливою людиною, здатною помічати в поведінці людей такі деталі, які ті намагаються приховати.

Висновок: ти — МЕЛАНХОЛІК.

Меланхолікам не слід вибирати професію, пов’язану із спілкуванням з людьми, оскільки праця за комп’ютером їм вдається набагато краще. Небезпечним є такий тип темпераменту і в ролі водія громадського транспорту чи монтажника-верхолаза. Для них характерне гальмування нервової системи, що може призвести до втрати концентрації уваги і, як наслідок, до надзвичайних ситуацій. Напружена робота лікаря, особливо хірурга, а також рятувальника, пілота, диспетчера спричинять у меланхоліка виснаження нервової системи і погіршення здоров’я.

Рекомендовані професії: педагог, діяч мистецтв, художник, швея-модельєр, маляр, композитор, письменник, ветеринарний лікар, геолог, агроном, зоотехнік, бухгалтер, автослюсар, слюсар, токар, радіомеханік і т. д.

Не важко здогадатися, що серед меланхоліків було багато письменників, композиторів: О. О. Блок, М. В. Гоголь, М. Ю. Лермонтов, П. І. Чайковський.

Чистими холериками або флегматиками люди бувають рідко. Психологи вважають, що особа — швидше суміш різних темпераментів з переважанням якогось певного. Тому не може бути хороших чи поганих типів темпераменту. Кожен тип психіки більше підходить для одних справ та професій, і менше для інших.

Вибирайте майбутню професію з розумом і любов’ю до себе, тоді і робочий час проходитиме цікаво і з користю.

Кiлькiсть переглядiв: 288

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.