FacebookПідписатися на RSS

Вибрати професію можна за типом Вашого сприйняття світу

Кожна людина сприймає інформацію та навколишній світ по-своєму. Для когось краще засвоюється та інформація, яку людина бачить, для іншого — та, яку чує, для третього, щоб щось вивчити, обов’язково треба це спробувати. Залежно від каналу сприйняття інформації людей умовно поділяють на візуалів (які сприймають світ через зоровий канал), аудіалів (які сприймають світ через слуховий канал) та кін естетиків (які сприймають світ через систему дотиків та відчуття). Якщо Ви гадаєте, яким способом Вам найкраще запам’ятовується інформація, маєте можливість визначити професії, до яких ви більше схильні і у яких зможете досягнути успіху.

Типові професії візувала:

· Режисер

· Кінооператор

· Фотограф

· Декоратор

· Модельєр

· Художник

· Дизайнер з інтер’єру

· Перукар

· Гример

· Архітектор

· Дизайнер з ландшафту

· Видавець

· Спеціаліст з комп’ютерної графіки

· Пілот

Типові професії аудіала:

· Звукооператор

· Продавець стереосистем

· Майстер з ремонту стереосистем

· Продавець телефонів

· Викладач

· Радіодиктор

· Психоаналітик

· Співак

· Музикант

· Юрист

Типові професії кінестетика:

· Повар

· Масажист

· Лікар

· Скульптор

· Перукар

· Психолог

· Адвокат

· Священик

· Будівельник

· Стоматолог

· Тесля

Твій улюблений колір може розповісти про майбутню професію

За результатами досліджень, які проводилися психологами за допомогою тесту кольорів, професія та колір взаємопов’язані.

Так, надання переваги синьому кольору (інколи у поєднанні з синім або сірим) властиве для представників тих професій, які вимагають зосередженості, підвищеної концентрації уваги, надання переваги кабінетному стилю роботи з обмеженим колом спілкування. Такі люди добре виконують канцелярську роботу, яка регламентована чіткими нормами та правилами та не люблять приймати самостійні рішення. За умови високого інтелекту любителі синього кольору можуть бути науковими діячами, мистецтвознавцями, літераторами.

Зелений колір обирають люди, котрі володіють формально-логічним мисленням та надають перевагу точним наукам. Якщо подобається ще й синій, то людина має неабиякий інтерес до винахідництва, математики, фізики, а також техніки. Особи, для котрих зелений колір улюблений, нерідко стають інженерами-конструкторами, бухгалтерами або економістами. Серед них часто можна зустріти викладачів точних наук і військових. Різні види ремесел, які вимагають точності, теж належать до видів діяльності, де себе можуть добре проявити любителі зеленого кольору.

Червоний колір зустрічається у різних професійних групах. У більшості випадків симпатія до червоних відтінків інтерпретується як ознака лідерських якостей, підприємництва, цілеспрямованості, схильності до ризику. Більшість керівників, адміністраторів, водіїв, артистів надають перевагу червоному кольору. Поєднання з симпатією до фіолетового підкреслює творчу незалежність особистості, спонтанність і непоступливість у вчинках та судженнях, а також імпульсивність та підвищену інтуїцію. Також особи, які полюбляють червоний колір, часто надають перевагу фізичній праці та проявляють сміливість у небезпечних ситуаціях. Саме тому такі люди стають пожежниками, футболістами, боксерами, охоронцями, хірургами.

Жовтому кольору надають перевагу люди, які мають потребу у повноцінному живому спілкуванні. Їм необхідна така робота, що не обмежується чіткими правилами та дає простір для вільного вибору дій. Це люди, які люблять активний спосіб життя. У них дуже висока самооцінка, тому вони можуть бути хорошими бізнесменами, політиками, вченими. Щоправда, їхня самовпевненість часто може відштовхувати навколишніх. Психологи не рекомендують на ділові співбесіди одягати речі у жовтих тонах. Якщо, окрім жовтого, людині подобається ще й фіолетовий, висока вірогідність того, що перед вами учитель, артист, логопед.

Фіолетовий колір — часто найбільш улюблений для дітей та підлітків. Дорослі, котрі надають перевагу цьому кольору, — люди з оригінальним, нестандартним мисленням та пов’язують своє життя з педагогікою, астрологією, мистецтвом, філософією. Окрім того, таким людям найбільше підходять професії, які передбачають постійне спілкування з дітьми (вони легко знаходять «ключик» до кожної дитини), тому вони успішно працюють у дитячих садках, школах, центрах розвитку дитини, дитячих поліклініках тощо.

Що стосується білого кольору — це стан абсолютної свободи, здатність почати все з «нуля». Це початок, «tabula rasa» (чиста дошка).

Вибрати професію можна за почерком

Останнім часом, спеціалісти, що займаються питаннями профорієнтації, почали активно використовувати діючий інструмент — графологічний аналіз.

Нещодавно вчені-профорієнтологи дійшли висновку, що графологічний аналіз також може бути вельми корисним людям під час вибору професії. Аналіз почерку допомагає визначити оптимальний напрям, що максимально відповідає схильностям і сильним сторонам особистості досліджуваного. Тому, якщо вам важко вибрати професію, то за власним почерком ви завжди можете визначитися з тим, в якій сфері ви себе максимально проявите.

Так, люди, які пишуть буквами неоднакового розміру з збільшеною відстанню між буквами і словами, з округлими буквами, інколи з нахилом — прекрасні інженерно-технічні робітники.

Хорошого фінансиста видає округлий, плавний, ніби «текучий» почерк; букви великого розміру, добра читабельність тексту. Між словами збільшені проміжки. Натиск при письмі — середній.

Розслаблений почерк з послабленим контролем і критичністю при написанні тексту, неоднорідність в розмірі, формі та нахилі букв, а також у проміжках між ними, напрямленість рядків доверху, натиск слабкий. Такі характеристики почерку належать людині, якій підходять вільні професії, можливо рекламування чого-небудь, проведення опитувань, прийом відвідувачів, чи робота продавцем.

Кiлькiсть переглядiв: 336

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.